خانه » بازیکده بارسلونی ها » بهترین پدران دنیای گیم💙

بهترین پدران دنیای گیم💙

آنچه در این مقاله خواهید خواند ...

دنیای ویدیو گیم مملو از پدرهای خوب و بد است؛ و اگر در کات سین ابتدایی کشته نشوند، در اغلب موارد نقش انگیزه‌دهنده‌های بزرگ برای کاراکتر اصلی را ایفا میکنند. گاهی اوقات پدرها، پدرهای خونی و نَسَبی هستند، گاهی اوقات پسران خود را به سرپرستی گرفته‌اند و گاهی اوقات نیز مرز مشخصی برای دسته‌بندی آنها وجود ندارد؛ اما تمامی آنها در روند داستان تاثیرگذار هستند.

همانطور که قبلا بهترین مادران دنیای گیم را به شما معرفی کردیم امروز به مناسبت روز پدر قصد داریم بهترین پدران دنیای گیم را در بازیکده بارسلون، به شما معرفی کنیم.

با ما همراه باشید تا لیست 10 پدر برتر در دنیای گیم را با هم بررسی کنیم:

1. الی ونس (Eli Vance) در بازی Half Life 2

الی ونس (Eli Vance) در بازی Half Life 2

اِلی نه تنها به دلیل نجات از حادثه‌ی Black Mesa شخصیتی شگفت‌انگیز است، بلکه پدری مهربان و بااحساس نیز هست. الی در محافظت از دخترش Alyx نیز ثابت قدم است و به این منظور یک سگ رباتی بزرگ میسازد.

با وجود نقش و مسئولیت او در رهبری مقاومت در برابر بیگانگان، طراحی تفنگ جاذبه برای گوردون فریمن، و از دست دادن یک پا (!)، او همچنان پدری پشتیبان و دلسوز است.

2. باوزر (Bowser) در بازی Suoer Mario Bros

باوزر (Bowser) در بازی Suoer Mario Bros

ممکن است دیدن باوزر در این لیست کمی برای شما غیرمنتظره باشد، اما بهتر است بدانید که او نه تنها تک سرپرست هشت کودک (بله هشت کودک!) است، بلکه همیشه راه‌های سرگرم‌کننده‌ای برای دخیل کردن آنها در کسب و کار خانوادگی پیدا میکند. باید این را هم اضافه کنیم که در بازی Super Mario World، او به هرکدام از بچه‌هایش یک قلعه اختصاصی اهداء کرد! ممکن است عده‌ای بگویند: “اما او آدم بد قصه است و در حال تبدیل کردن بچه‌هایش به آدم‌های بد است!” اما بیایید یک بار دیگر مرور کنیم: باوزر و بچه‌هایش دایناسورهای لاک‌پشتی هستند که نفس آتشین دارند! بنابراین گزینه‌های محدودی برای انتخاب حرفه و شغل پیش روی آنهاست!😀

3. کریتوس (Kratos) در بازی God Of War

کریتوس (Kratos) در بازی God Of War

کریتوس یکی از افرادی‌ست که جدیدا به این لیست وارد شده. او در سافت ریبوت مجموعه در سال 2018، قوس شخصیتی خود به عنوان پدر را به آهستگی تکمیل میکند و در ابتدای این بازی تمایل چندانی به بر عهده گرفتن نقش پدر و حامی برای آترئوس ندارد (این عدم تمایل را میتوان از ” پسر (Boy)” صدا کردن به جای گفتن نام آترئوس فهمید)؛ اما با پیشرفت بازی و ماجراجویی این دو در کنار یکدیگر، رابطه‌ای به مراتب احساسی‌تر شکل میگیرد. در طول تجربه‌ی God of War، استودیو سانتا مونیکا موفق شده تا زیر و بم رابطه‌ی پدر و فرزندی را طوری به تصویر بکشد که مشابه آن را در کمتر بازی دیده‌ایم. کریتوس با وجود ظاهر خشنش، پدری مهربان است که همیشه در حال صرف نظر از امیال و خواسته‌های خود است تا بتواند از فرزندش مراقبت کند و او را تبدیل به انسان و جنگجویی بزرگ کند. بعلاوه، خیلی سخت میتوان آترئوس را دوست نداشت آن هم هنگامی که او یکی از معدود همراهان کنترل شده توسط هوش مصنوعی در دنیای بازی است که مایه‌ی عذاب نیست!

4. هری میسون (Harry Mason) در بازی Silent Hill

هری میسون (Harry Mason) در بازی Silent Hill

هری از نظر کاریزما و جذابیت ممکن است در مقایسه با سایر پدران این لیست کمی خسته‌کننده و حوصله سر بر باشد. میتوان او را نویسنده‌ای دست و پا چلفتی دانست که حتی در نویسندگی نیز چندان موفق نیست؛ اما در سمت دیگر شخصیت او پدری مهربان قرار گرفته که دخترخوانده‌ی خود شریل را بسیار دوست دارد. او برای پیدا کردن دخترش با تمامی ترس‌های شهر جهنمی سایلنت هیل روبرو میشود.

هری پس از مواجهه با وحشتی که شهر را فرا گرفته و نیز مبارزه با هیولاهای شروری که در سایلنت هیل پرسه میزنند، در نهایت موفق میشود تا شریل را نجات دهد و بلافاصله نام او را به Heather تغییر میدهد تا او را از شر شیاطین محفوظ نگه دارد. با توجه به اینکه چندین دنباله برای این بازی ساخته شده، میتوانید حدس بزنید که این تغییر نام چقدر موفقیت‌آمیز بوده است!!

5. شاه روام (King Rhoam) در بازی Legend of Zelda: Breath of the Wild

شاه روام (King Rhoam) در بازی Legend of Zelda: Breath of the Wild

در اغلب بازی‌های مجموعه‌ی زلدا، پادشاه هایرول پدر بسیار تنبلی‌ست. درست است که او وظایف پادشاهی را بر عهده دارد اما هنگامی که دخترش ناپدید میشود، او در ابتدا کار چندانی انجام نمی‌دهد و در نهایت به یک بچه‌ی سبزپوش (لینک) وظیفه‌ی پیدا کردن او را میدهد.

اما پادشاه روام در Breath of the Wild، شخصیت کاملا متفاوتی دارد. او نه تنها هنگامی که Ganon شرور حمله میکند خود را برای حفاظت از زلدا فدا میکند، بلکه روحش نزدیک به 100 سال در بیرون معبد رستاخیز منتظر لینک میماند تا دوباره بیدار شود. روام میداند که لینک بدون راهنمایی‌های او قادر نخواهد بود تا بفهمد چه اتفاقی در حال رخ دادن است و یا اینکه برای شکست Ganon و تکمیل ماموریت زلدا باید چه کاری انجام دهد.

6. بیگ ددی (Big Daddy) در بازی Bioshock

بیگ ددی ممکن است پدر واقعی نباشد اما او محافظ دلیر تمامی Little Sisterهاییست که در شهر Rapture حضور دارند. او علاوه بر رفتار پدرانه‌ای که در برابر لیتل سیسترها دارد یک دست دریل‌مانند خفن هم دارد!

7. مایک هگر (Mike Haggar) در بازی Final Fight

مایک هگر (Mike Haggar) در بازی Final Fight

مایک هگر خشن و تنومند میتواند هر کاری را انجام دهد. او قهرمان سابق کشتی است که تصمیم گرفته تا دوبنده‌ی خود را کنار بگذارد تا شهردار شهرِ پر از جرم و جنایت “مترو سیتی” شود؛ اما پیش از هر مسئولیتی، او پدر خوب و نمونه‌ای برای دخترش جسیکا بوده است. شاید گروه‌های خلافکار ساکن شهر مترو سیتی قبل از اینکه تصمیم به ربودن جسیکا بگیرند تا از او به عنوان اهرمی برای فشار آوردن به شهردار هگر استفاده کنند، باید به این موضوع فکر می‌کردند.

هگر می‌توانست این وضعیت را به مقامات محلی و پلیس گزارش دهد؛ اما در عوض، او تصمیم می‌گیرد تا خودش وارد ماجرا شود، پیراهنش را پاره کند و دمار از روزگار این گروه خلافکار در بیاورد! در دنیای Final Fight، تنها چیزی که از فیزیک تنومند مایک قوی‌تر است، قلب اوست که حقیقتا از جنس طلاست (البته لوله‌ای که از آن استفاده می‌کند هم در همین سطح قرار می‌گیرد!)

8. جوئل (Joel) در بازی The Last Of Us

جوئل (Joel) در بازی The Last Of Us

تمام قوس شخصیتی جوئل در بازی The Last Of Us، در نقش او به عنوان پدر تعریف می‌شود. از لحظات ابتدایی بازی تا انتهای آن، جوئل تجسم زیبایی از فداکاری، جرئت و عشقی‌ست که یک پدر خوب باید داشته باشد؛ از جایی که جوئل برای نجات دخترش سارا تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد اما در نهایت شکست میخورد، تا جلوتر هنگامی که به عنوان یک مزدور با انگشت آماده روی ماشه به تصویر کشیده میشود؛ و حتی در هسته اصلی بازی یعنی جایی که تلاش می‌کند تا ماموریت خود را به سرانجام برساند و الی که بسیار یادآور دختر خودش است را به آن سوی کشوری مملو از زامبی برساند.

در نهایت هنگامی که جوئل متوجه میشود که الی را به دست کسانی سپرده که میخواهند با قربانی کردن او بشریت را نجات دهند، تبدیل به پدری خشمگین و محافظ میشود، دانشمندان و حتی متحدان سابق را می‌کشد تا زندگی فردی را نجات دهد که حالا دیگر مانند دختر خودش دوست دارد. به طور خلاصه باید گفت که جوئل شاید بهترین فرد برای نجات جهان نباشد، اما پدر فوق‌العاده‌ای است.

9. دکتر لایت (Dr. Light) در بازی Mega Man

دکتر لایت (Dr. Light) در بازی Mega Man

بهترین پدرها گاهی اوقات رابطه‌ی بیولوژیک با فرزند خود ندارند، دقیقا مانند رابطه‌ی دکتر لایت و فرزندش. دکتر لایت بزرگترین اختراع خود یعنی پسر رباتی‌اش مگا من را با نبوغ بی‌مانندی که دارد می‌سازد و او را مانند فرزند خود دوست دارد.

البته که بسیاری از پدران فرزندی ندارند که تنها دلیل وجودش مبارزه با ارتش رباتی شیطانی باشد اما دکتر لایت، مگامن را با هدف مبارزه ساخته و به او قابلیت تغییر در سخت افزار و توانایی با استفاده از باقی‌مانده‌ی دشمنانش را داده. مطمئنا هیچکدام از شما فکر دادن چنین ویژگی به فرزندان خود را هم نمی‌کنید!!

10. جان مارستون (John Marston) در بازی Red Dead Redemption

اینکه یک کابوی خفن باشید به این معنی نیست که نمی‌توانید پدر خوبی باشید؛ اما هنگامی که جان مارستون تصمیم گرفت به زندگی خلافکاری‌ خود پشت کند تا نقش پدر خوب را داشته‌باشد، دولت آمریکا نقشه‌های دیگری برای زندگی او کشیده بود. سازمان تازه تاسیس “FBI” با گروگان گرفتن همسر و فرزند جان، او را مجبور میکند تا به آنها کمک کند اعضای گروه سابقش را پیدا کنند.

خبر خوب اینکه: جان کارهایی که دولت از او درخواست میکند را انجام می‌دهد و آزادی خانواده‌اش را پس میگیرد و در نهایت جنبه‌های احساسی‌تر شخصیت خود را در مقایسه با کابوی قانون گریزی که از او می‌شناسیم نشان میدهد.

خبر بد اینکه: افراد دولت تصمیم میگیرند تا آخرین سرنخ را از بین ببرند. جان در پایانی قهرمانانه و باشکوه با شلیک اسلحه آنها به خاک می‌افتد؛ او خود را فدا می‌کند تا همسر و فرزندش بتوانند فرار کنند و نجات پیدا کنند.

ممنون از دولت آمریکا!!😒

این هم لیست ما از 10 پدر برتر در دنیای گیم. آیا پدری را در دنیای بازی میشناسید که فکر میکنید لیاقت حضور در این لیست را داشته؟ نظرات خود را با در میان بگذارید.

Picture of واحد تولیدمحتوا بارسلون

واحد تولیدمحتوا بارسلون

تیم تولیدمحتوای رسانه بارسلون ، اخبار مرتبط با دنیای IT ، ترفندها و چالش های حوزه کامپیوتر و لپ‌تاپ و کنسول های بازی را با شما به اشتراک میگذارد. شما میتوانید سوالات و مشکلات خود را با ما درمیان بگذارید تا به بهترین نحو ممکن به آنها پاسخ دهیم.
Picture of واحد تولیدمحتوا بارسلون

واحد تولیدمحتوا بارسلون

تیم تولیدمحتوای رسانه بارسلون ، اخبار مرتبط با دنیای IT ، ترفندها و چالش های حوزه کامپیوتر و لپ‌تاپ و کنسول های بازی را با شما به اشتراک میگذارد. شما میتوانید سوالات و مشکلات خود را با ما درمیان بگذارید تا به بهترین نحو ممکن به آنها پاسخ دهیم.
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
حتما نظرتون رو برای ما بنویسید ...x
()
x

فرم پذیرش شرایط ارائه خدمات

لیست قوانین و مقررات
1. ارائه قبض جهت تحویل کالا الزامی است و مدت اعتبار آن یک ماه است.
2. مدت زمان اعلام وضعیت اولیه دستگاه پس از تستهای فنی، بین 2 تا 3 روز کاری است.
3. شرکت فقط ملزم به رفع ایرادات گزارش شده توسط مشتری خواهد بود.
4. در صورت عدم وجود قطعات یدکی و طولانی شدن مدت زمان تعمیر، مسئولیتی متوجه شرکت نمی باشد.
5. پس از اعلام هزینه در صورت کنسل شدن توسط مشتری ، مبلغ ۱۰۰ هزار تومان جهت بررسی فنی دریافت می گردد و نیز پس از اطلاع کنسلی به دفتر فنی (از طریق درج در سامانه آنلاین و یا تماس تلفنی)، کالا یکروز بعد به مشتری تحویل داده میشود.
6. دستگاههای تعمیر شده به مدت سه روز از تاریخ تحویل دستگاه، دارای ضمانت در اجرت تعمیر است، لذا قطعات یدکی تعویض شده شامل هیچگونه ضمانتی نیست. (باتری های تعویض شده شامل 5 ماه گارانتی می باشد)
7. معایب مربوط به آب خوردگی قطعات در برخی موارد به طور کامل قابل رفع نبوده و در صورت درخواست تعمیر از طرف مشتری، مشمول ضمانت بند فوق نخواهد بود.
8. در صورت آب خوردگی و صدمات فیزیکی و یا داشتن سوابق قبلی تعمیرات، این مرکز هیچ گونه مسئولیتی در قبال ایرادات احتمالی در حین تعمیر دستگاه مانند خاموشی کامل، محو شدن تصویر ، قطعی تاچ و غیره را ندارد.

امکانات

جناب آقای چراغچی

۰۹۳۵۲۲۲۰۱۷۰

این بخش در حال ویرایش میباشد ...

درحال ساخت