خانه » بازیکده بارسلونی ها » بهترین مادران دنیای گیم❤️

بهترین مادران دنیای گیم❤️

آنچه در این مقاله خواهید خواند ...

صنعت گیم پدرهای فداکار و فوق‌العاده زیادی را به دنیا معرفی کرده است؛ از جوئل در بازی The Last of Us تا کریتوس در God of War؛ همچنین ما نیز بهترین پدران دنیای گیم را در یک مقاله دیگر به شما معرفی کرده‌ایم؛ اما پیدا کردن مادران فوق‌العاده در گیم کاری بسیار سخت است. در اغلب موارد مادران در حاشیه‌ی روایت داستان بازی قرار میگیرند و نقشی اساسی در بازی ندارند. اما همیشه سازندگانی بوده‌اند که از این کلیشه خارج شوند و در دل داستان خود مادرانی قوی و فداکار را به نمایش بگذارند. امروز در بارسلون قصد داریم تا به مناسبت روز مادر، 10 عدد از بهترین مادرهای دنیای ویدیوگیم را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

1. میا وینترز (Mia Winters) در بازی اقامتگاه شیطان (Resident Evil)

میا وینترز (Mia Winters) در بازی رزیدنت اویل

با وجود اینکه ما در طول سری رزیدنت اویل هیچگاه شاهد پرستاری و محافظت میا از فرزندش نیستیم، شکلی که او در ابتدای رزیدنت اویل 8 به تصویر کشیده میشود، نشان دهنده‌ی علاقه ایست که به دخترش دارد و اینکه حاضر است هر فداکاری را برای او انجام دهد. وی حتی پس از آزادی از اسارت مادر میراندا و آزمایش‌های وحشیانه‌ی او، نگران دختر و همسرش است. همچنین میتوان از رفتار دختر میا، رز، در انتهای بازی نتیجه گرفت که وی چه مادر بزرگی داشته است.

2. النا فیشر (Elena Fisher) در بازی آنچارتد 4 (Uncharted 4)

النا فیشر (Elena Fisher) در بازی آنچارتد 4

آشنایی با شخصیت النا فیشر در سری آنچارتد به ما می‌آموزد که میان مادر بودن و ماجراجویی هیچ تعارضی وجود ندارد. النا که یک روزنامه‌نگار میدانی آزموده و نیز یک ماجراجوی در رقابت با همسرش نیتن دریک است، نه تنها شخصیتی باحال و خفن در بازی محسوب میشود، بلکه در ابتدای بازی به صورت مادری مهربان و محافظ به تصویر کشیده میشود.
زیبایی داستان النا در آنجاست که او برای اینکه مادر خوبی باشد، مجبور نیست تا رویای خود یعنی ماجراجویی را کنار بگذارد. در مقابل، وی با تاسیس کمپانی “D&F Fortunes” در انتهای بازی Uncharted 4 و در کنار آن بزرگ کردن فرزندش کسی (Cassie) با کمک نیتن، نشان میدهد که نیاز نیست تا بین مادر بودن و دنبال کردن رویاهایمان، یکی را انتخاب کنیم.

3. ینفر (Yennefer) در بازی ویچر 3 (The Witcher3)

ینفر (Yennefer) در بازی ویچر 3 (The Witcher3)

بعضی از مادرها، ممکن است نسبت خونی با دختر خود نداشته باشند. رابطه‌ی مادر فرزندی ینفر و سیری در ویچر 3 علی رغم اینکه ینفر مادر واقعی سیری نیست، مثال خوبی در این مورد است.

از آنجایی که محافظت از سیری بر عهده‌ی گرالت، شخصیت اصلی است، ینفر به عنوان همراه گرالت تصمیم میگیرد تا نقش مادر را برای سیری بازی کند؛ او استفاده از جادو را به سیری آموزش میدهد و حتی به او در حل مشکل کابوس‌هایش نیز کمک میکند.

4. فریا (Freya) در بازی خدای جنگ (God of War)

 فریا (Freya) در بازی خدای جنگ (God of War)

مادر بودن گاهی اوقات پیچیده میشود. داستان تراژیک فریا و فرزندش بالدر به خوبی نشان میدهد که چطور گاهی اوقات عشق بی‌قید و شرط میتواند مانند سم مهلک باشد. در بخشی از بازی، فریا، همسر سابق اودین و ملکه‌ی ازگارد، از فرزندش بالدر به عنوان یکی از معدود چیزهای خوبی که از رابطه با اودین به دست آورده یاد میکند؛ به همین دلیل هنگامی که از یک پیشگویی خبردار میشود که در آن مرگ بالدر پیش‌بینی شده اما این مرگ را قابل جلوگیری دانسته است، هر کاری برای محافظت از فرزند خود انجام میدهد.
او با قرار دادن یک طلسم آسیب‌ناپذیری بر روی بالدر فرزندش، نه تنها مرگ، بلکه هر نوع احساس را از او جدا میکند. بالدر که از نداشتن هرگونه توانایی احساس کردن خشمگین است، هنگامی که فریا از برداشتن طلسم سر باز میزند، تلاش میکند تا مادرش را بکشد. کریتوس و آترئوس تلاش میکنند تا از فریا در برابر بالدر محافظت کنند، اما در این میان، طلسم آسیب‌ناپذیری بالدر از بین میرود و کریتوس او را میکشد. در این زمان فریا قسم میخورد تا انتقام مرگ او را از کریتوس بگیرد. هیچکس نمیتواند عشق و علاقه‌ی فریا به فرزندش را زیر سوال ببرد، اما تراژدی بزرگ این داستان آنجاست که همین علاقه و عشق مادرانه، در نهایت دلیل مرگ بالدر شد.

5. کلمنتاین (Clementine) در بازی مردگان متحرک (The Walking Dead)

کلمنتاین (Clementine) در بازی مردگان متحرک (The Walking Dead)

کلمنتاین مانند بعضی دیگر از مادران در این لیست، از نقش سنتی مادر فاصله دارد، اما رابطه‌ی او با شخصیت AJ در دو فصل A New Frontier و The Final Season به خوبی نشان میدهد که مادر بودن، وظیفه‌ای بسیار سخت و طاقت فرساست. کلمنتاین با استانداردهای یک مادر فاصله‌ی زیادی دارد، اما باید به این نکته توجه داشت که او خود نیز فقط یک نوجوان است که در حال تلاش برای زنده ماندن در دنیای آخرالزمانی و مملو از زامبی است. رابطه‌ای که او با AJ برقرار میکند مثال خوبی از سختی مادر بودن است و البته به خوبی نشانگر این نکته است که بهترین کاری که پدران و مادران تازه‌کار باید بکنند این است که از اشتباهات خود درس بگیرند و به پیشرفت ادامه دهند.

6. جویس پرایس (Joyce Price) در بازی Life is Strange

جویس پرایس (Joyce Price) در بازی Life is Strange

جویس بیچاره! سرپرستی از فرزند به تنهایی هیچگاه آسان نیست، مخصوصا پس از فقدان و از دست دادن همسری که عاشقانه دوست داشته‌ای! البته شرایط برای جویس از این هم سخت‌تر میشود؛ چرا که آسیبی که نبود پدر به فرزند او کلوئی (Chloe) زده، باعث شده تا او از جویس با وجود تمامی تلاش‌هایش تنفر داشته باشد.

ممکن است روابط بین کلوئی و جویس در طول بازی شکرآب شود و این دو کاراکتر مشکلاتی با یکدیگر داشته باشند، اما جویس همیشه نشان میدهد که مادری بسیار صبور و محافظ است و عشقی بی‌قید و شرط نسبت به فرزند خود دارد. تلاش‌های او برای بهبود وضعیت کلوئی با وجود اینکه ممکن است رابطه‌ای بی‌نقص با او نداشته باشد، تحسین برانگیز است.

7. مادربزرگ (Grandma) در بازی The Legend of Zelda : The Wind Waker

مادربزرگ (Grandma) در بازی The Legend of Zelda : The Wand Waker

یکی دیگر از مادران این لیست که از نقش و نسبت سنتی مادر فاصله دارد، مادربزرگِ لینک، کاراکتر محبوب بازی The Legend of Zelda است. او که در عنوان The Wind Waker از لینک و خواهرش آریل مراقبت میکند، همان کسی‌ست که “لباس‌های قهرمان” را به عنوان هدیه تولد به لینک میدهد و او را برای ماجراجویی پیش رو آماده میکند. هنگامی که آریل ربوده میشود، مادربزرگ با وجود اینکه از تصمیم لینک برای ترک کردن او ناراحت است، اما به او “سپر قهرمان” را میدهد تا در ماموریت نجات خواهرش از آن استفاده کند.

کمی بعد، لینک متوجه میشود که افسردگی مادربزرگ را بیمار کرده است و تنها اوست که میتواند به مادربزرگ کمک کند. البته ناراحتی مادربزرگ با توجه به این موضوع که فرزند او (مادر لینک) نیز قهرمانی بزرگ و یکی از شوالیه‌های هایرول (سرزمینی که مجموعه افسانه‌ی زلدا در آن اتفاق می‌افتد) بوده قابل درک است. او نمیخواهد پس از فرزندش، حالا نوه‌های دوست‌داشتنی خود را نیز از دست بدهد. مادربزرگِ مجموعه‌ی افسانه‌ی زلدا زنی بسیار مهربان و خوش‌قلب است و کاملا شایسته‌ی عشقی‌ست که از نوه‌هایش دریافت میکند.

8. نوکس (NYX) در بازی هادس (Hades)

نوکس (NYX) در بازی هادس (Hades)

نوکس، ایزدبانوی شب در اساطیر یونانی، مادر خواهران سرنوشت و دوقلوهای Hypnos و Thanatos است، اما بیشتر افرادی که بازی Hades را تجربه کرده‌اند، او را به عنوان بهترین مادر بدون نسبت خونی در دنیای گیم می‌شناسند. هنگامی که شخصیت اصلی یعنی Zagreus تلاش میکند تا از دنیای مردگان فرار کند، بازیکنان متوجه میشوند که پس از اینکه پرسفونه، مادر ژنتیکی Zagreus، او را ترک کرد، نوکس وظیفه‌ی مراقبت از او را به عهده گرفت، طوری که از فرزندان خود مراقبت میکرد. بدون وجود نوکس، Zagreus نمیتوانست آینه‌ی شب را به دست بیاورد تا در فرار به او کمک کند. با این همه، رابطه‌ی نوکس و فرزند خونی وی، Hypnos، دارای مشکلات ریز و درشتی است؛ البته این موضوع نیز مشخصا از نگرانی‌های مادرانه‌ی نوکس در مورد Hypnos ناشی میشود.

9. نارو (Naru) در بازی Ori & The Blind Forest

نارو (Naru) در بازی Ori & The Blind Forest

تماشای مرگ نارو در ابتدای بازی Ori and the blind forest آنقدر غم‌انگیز است که کمتر لحظه‌ی ناراحت‌کننده‌ای در دنیای گیم به آن میرسد. نارو که یک موجود پشمالوی عجیب و شبیه به گوریل است، پس از اینکه Ori در هنگام طوفان بزرگ از درخت ارواح جدا میشود، از او مانند فرزند خود مراقبت میکند و غذا و پناهگاه خود را با او شریک میشود.

با این حال، با ادامه‌ی مرگ جنگل، غذا نایاب میشود. نارو در این هنگام برای سیر نگه داشتن Ori مجبور میشود تا تمام غذای باقیمانده را به او بدهد و سلامتی خود را به خطر می‌اندازد. قبل از اینکه Ori بتواند با غذا پیش نارو بازگردد، نارو از گرسنگی جان خود را از دست میدهد. عشق مادرانه‌ای که نارو با این فداکاری برای Ori از خود نشان میدهد، حقیقتا تکان‌دهنده است.

10. توریل (Toriel) در بازی آندرتیل (Undertale)

توریل (Toriel) در بازی آندرتیل (Undertale)

چگونه میتوان یک مادر بزی را دوست نداشت؟! او شما را در ابتدای بازی از شر “فلاوی” خبیث نجات میدهد و نیز راهنمای شما در ویرانه‌های نزدیک خانه خود است. او عاشق لطیفه گفتن و پختن کیک‌های کاراملی و دارچینی است (کدبانو بودن یکی از ویژگی‌های اصلی در مادرهاست J). بعلاوه، او بسیار پشتیبان و محافظ است، چرا که اصرار دارد تا شما به عنوان فرزندش، در خانه پیش او بمانید. او حتی یک برنامه تحصیلی آماده کرده تا شما را به عنوان فرزند تحت آموزش خانگی قرار دهد.

مانند هر مادر مهربان و نگران دیگری، اگر تلاش کنید تا از خانه خارج شوید و او را ترک کنید، توریل سعی میکند تا از این کار جلوگیری کند تا به شما، فرزندش، آسیبی نرسد؛ ولی از آنجایی که توریل بهترین مادر بزی در دنیاست، هنگامی که نشان دهید که در برای ترک خانه جدی و مصمم هستید، به شما اجازه‌ی این کار را میدهد.

این هم از معرفی ده تا بهترین مادران دنیای گیم ، شما چه مادرانی از دنیای گیم میشناسید؟ برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

Picture of واحد تولیدمحتوا بارسلون

واحد تولیدمحتوا بارسلون

تیم تولیدمحتوای رسانه بارسلون ، اخبار مرتبط با دنیای IT ، ترفندها و چالش های حوزه کامپیوتر و لپ‌تاپ و کنسول های بازی را با شما به اشتراک میگذارد. شما میتوانید سوالات و مشکلات خود را با ما درمیان بگذارید تا به بهترین نحو ممکن به آنها پاسخ دهیم.
Picture of واحد تولیدمحتوا بارسلون

واحد تولیدمحتوا بارسلون

تیم تولیدمحتوای رسانه بارسلون ، اخبار مرتبط با دنیای IT ، ترفندها و چالش های حوزه کامپیوتر و لپ‌تاپ و کنسول های بازی را با شما به اشتراک میگذارد. شما میتوانید سوالات و مشکلات خود را با ما درمیان بگذارید تا به بهترین نحو ممکن به آنها پاسخ دهیم.
4.3 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
حتما نظرتون رو برای ما بنویسید ...x
()
x

فرم پذیرش شرایط ارائه خدمات

لیست قوانین و مقررات
1. ارائه قبض جهت تحویل کالا الزامی است و مدت اعتبار آن یک ماه است.
2. مدت زمان اعلام وضعیت اولیه دستگاه پس از تستهای فنی، بین 2 تا 3 روز کاری است.
3. شرکت فقط ملزم به رفع ایرادات گزارش شده توسط مشتری خواهد بود.
4. در صورت عدم وجود قطعات یدکی و طولانی شدن مدت زمان تعمیر، مسئولیتی متوجه شرکت نمی باشد.
5. پس از اعلام هزینه در صورت کنسل شدن توسط مشتری ، مبلغ ۱۰۰ هزار تومان جهت بررسی فنی دریافت می گردد و نیز پس از اطلاع کنسلی به دفتر فنی (از طریق درج در سامانه آنلاین و یا تماس تلفنی)، کالا یکروز بعد به مشتری تحویل داده میشود.
6. دستگاههای تعمیر شده به مدت سه روز از تاریخ تحویل دستگاه، دارای ضمانت در اجرت تعمیر است، لذا قطعات یدکی تعویض شده شامل هیچگونه ضمانتی نیست. (باتری های تعویض شده شامل 5 ماه گارانتی می باشد)
7. معایب مربوط به آب خوردگی قطعات در برخی موارد به طور کامل قابل رفع نبوده و در صورت درخواست تعمیر از طرف مشتری، مشمول ضمانت بند فوق نخواهد بود.
8. در صورت آب خوردگی و صدمات فیزیکی و یا داشتن سوابق قبلی تعمیرات، این مرکز هیچ گونه مسئولیتی در قبال ایرادات احتمالی در حین تعمیر دستگاه مانند خاموشی کامل، محو شدن تصویر ، قطعی تاچ و غیره را ندارد.

امکانات

جناب آقای چراغچی

۰۹۳۵۲۲۲۰۱۷۰

این بخش در حال ویرایش میباشد ...

درحال ساخت